•             CHUŤ ŽIŤ"

Najohrozenejšou skupinou pre rozvoj porúch príjmu potravy sú deti a mladí ľudia. Na Slovensku a v slovenských školách dlhodobo absentovala prevencia porúch príjmu potravy. V súčasnosti tím odborníkov – lekárov, psychológov a ďalších, vypracovali program „CHUŤ ŽIŤ“, ktorý je metodologický postavený na komplexnom, holistickom uchopení problematiky tohto ochorenia.

Program je určený žiakom a žiačkam 6. až 9. triedy 2. stupňa základných škôl a žiakom stredných škôl. Obsahuje 5 tematických modulov a úvodnú a záverečnú hodinu, ktorých súčasťou je diskusia, reflexia aj evaluácia. Program je interaktívny, využíva audiovizuálne edukačné pomôcky.

Aké témy program adresuje?

• Poruchy príjmu potravy – mýty a dopady ochorenia cez autentický storytelling
      • Aktivizácia žiakov a rozvíjanie ich schopnosti pomôcť sebe a rovesníkov
      • Zdravá výživa, životný štýl a riziká diét
      • Porozumenie a akceptácia normálnej hmotnosti, stigma spojená s hmotnosťou