• Veľké ĎAKUJEME!

• Školský klub detí ďakuje pánovi Kurčinovi za kúpenie kolobežiek pre všetky oddelenia ( 6 ks - dar ).

Vychovávateľky ŠKD

• Verejnej zbierka

Verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím prebehla v našej škole dňa 22.9.2023,

ktorá bola organizovaná našimi dobrovoľníčkami, žiačkami 8.A triedy – Karolínou Rendekovou a Sarah Simonovou. Zakúpením symbolickej pastelky a poskytnutím ľubovoľného príspevku do zbierkovej pokladničky sa nám jednoznačne (môžeme povedať) podarí pomôcť niekomu zmeniť život k lepšiemu.

Spolu sme vyzbierali 277,16 €.

Ďakujem všetkým zúčastneným, prispievajúcim za to, že im nie je ľahostajný život nevidiacich a slabozrakých, za to, že sa vzájomne učíme robiť život krajším a lepším!

Milí žiaci, rodičia, pedagógovia,

Pri príležitosti zapojenia sa našej školy do verejnej zbierky Biela pastelka, by sme Vás milí pedagógovia, rodičia a deti chceli vyzvať a poprosiť o poskytnutie finančnej pomoci ľuďom so zrakovým postihnutím.

Výnos s Bielej pastelky pomáha dofinancovať sociálne služby, výučbu, pomôcky, a iné tak, aby zrakovo znevýhodnení mohli mať kvalitnejší, ale aj  jednoduchší život v spoločnosti.

Dňa 22.9.2023 budú žiaci našej školy zbierkovať v škole, na ulici v meste.

Obraciame sa preto najmä na Vás milí rodičia, a prosíme Vás v prípade, že máte záujem pomôcť ľuďom s takýmto znevýhodnením, aby ste sa s vašimi ratolesťami porozprávali o inakosti v spoločnosti,  pripomenuli im, že existujú aj ľudia, ktorí pre zrakové znevýhodnenie majú iné potreby, či vyžadujú aktivity a pomôcky, ktoré im život v bežnej spoločnosti môžu uľahčiť.  Zároveň ak máte spolu s deťmi záujem finančne prispieť, vaše dieťa tak môže urobiť v škole. V škole budú zriadené tímy, ktoré budú označené a budú chodiť po triedach za účelom vyzbierania finančnej zbierky (hodnotu finančného daru ponechávame na možnostiach, rozhodnutí  vašej rodiny).

Bližšie informácie  o zbierke nájdete na webovej stránke: www.bielapastelka.sk

Zároveň dávame do pozornosti rodičom, učiteľom menších detí –

Rozprávky pre malé Pastelky - YouTube

Nevidiacich a slabozrakých možno podporiť:

• 22.9. 2023 v uliciach miest a obcí po celom Slovensku
            • zaslaním SMS v hodnote 2€ na číslo 820 vo všetkých telekomunikačných sieťach
            • príspevkom na účet SK23 1111 0000 0014 3025 8006
            • príspevkom do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných organizáciách a inštitúciách (aj v našej škole)
            • online darom prostredníctvom www.bielapastelka.sk
            • po vypočutí Rozprávky pre malé Pastelky (na youtube kanále s rovnomenným názvom)
            • bezhotovostne prostredníctvom ČSOB POS terminálov v uliciach (kartou, hodinkami, mobilom)

Veríme, že sa všetci spojíme pre dobrú vec! Ďakujeme a prajeme pekné dni!

ŠPT

vedúci kurzu OŽaČ

• PONUKA záujmových útvarov na šk. rok 2023/2024

• Dobrý deň,

v súčasnej dobe Vám triedni učitelia rozdali Vzdelávacie poukazy, ktoré slúžia na prihlasovanie sa na krúžky, ktoré sa vedú v našej škole.

Každý žiak si môže vybrať 1 krúžok - bezplatne.

Tieto NEZAPISUJETE do vzdelávacieho poukazu!

PRIHLASOVANIE bude prebiehať cez web stránku našej školy.

Prišlo Vám o tom oznámenie, na ktoré stačí kliknúť a VYBRAŤ si krúžok, o ktorý máte záujem.

Prihlásiť sa je možné do 18. 9. 2023 do 20:00 h.

Činnosť záujmových  útvarov  začne od 1. októbra 2023.

Ak žiak odovzdá poukaz CVČ, môže bezplatne navštevovať iba krúžok v CVČ.

Ak žiak odovzdá poukaz ZŠ, môže bezplatne navštevovať krúžok iba v ZŠ.

Žiak, ktorý navštevuje ŠKD, môže poukaz darovať aj na ŠKD.

NA KRÚŽOK SA MOŽE PRIHLÁSIŤ LEN TEN ŽIAK, KTORÝ ŠKOLE ODOVZDÁ VZDELÁVACÍ POUKAZ PODPÍSANÝ RODIČOM. V opačnom prípade sa za krúžok platí.

• Podujatie Študuj dopravu

•  Dokážeš pripojiť rušeň  k vozňu?

7.septembra žiaci siedmeho ročník absolvovali svoju prvú exkurziu, ktorú pre nás pripravila naša kariérna poradkyňa p.Ing. G.Chvojková. S triednymi učiteľmi sa zúčastnili na už tradičnom podujatí Študuj dopravu. V areáli parkoviska železničnej stanice vo Vrútkach v prezentačných stánkoch mohli žiaci samostatne komunikovať so zástupcami stredných škôl a aj so zamestnávateľmi z oblasti dopravy. Opakovane sme získali pochvaly za to, akým spôsobom naši žiaci komunikovali a ako sa aktívne a so záujmom zapájali, čo nás veľmi teší. Niektorí prvýkrát sedeli v interiéri na mieste vodiča kamiónu,  autobusu či rušňovodiča.

Zaujali nás rôzne trenažéry,  simulátor nárazu alebo simulátor nebezpečnej chôdze pod vplyvom omamnej látky. Chlapci zo 7.C si vlastnými rukami vyskúšali aj pripájanie rušňa k vozňu. Skúsenosťou bolo aj sledovať, akými spôsobmi prezentujú stredoškoláci svoje školy.

Takže študuj dopravu a na ceste správaj sa bezpečne a zodpovedne!                           VH