• Zippyho kamárati je program, ktorý podporuje emocionálne zdravie detí predškolského a mladšieho školského veku.  Pozostáva zo šiestich modulov, s jednou lekciou týždenne.  Každý modul má svoj vlastný príbeh. Hlavným hrdinom je Zippy - lúčny koník, ktorý sa kamaráti so skupinou chlapcov a dievčat. Každý príbeh je ilustrovaný farebnými obrázkami a spestrený aktivitami, ako je kreslenie, hranie rolí a rôzne iné hry. Príbehy ukazujú, ako hlavné postavy čelia problémom, ktoré sú známe malým deťom.

Program učí deti:

• Ako identifikovať svoje pocity a hovoriť o nich
            • Ako vyjadriť, čo chcú
            • Ako pozorne načúvať
            • Ako požiadať o pomoc
            • Ako vytvárať a udržiavať priateľstvá
            • Ako sa vyrovnať s osamelosťou a odmietnutím
            • Ako sa ospravedlniť
            • Ako sa vyrovnať so šikanovaním
            • Ako riešiť konflikty
            • Ako sa vyrovnať so zmenou a stratou
            • Ako sa prispôsobiť novým situáciám
            • Ako pomáhať druhým

Program Zippyho kamaráti nehovorí deťom, čo majú robiť. Namiesto toho ich nabáda, aby prišli s vlastným riešením problému. Deti sa učia vyberať riešenia, ktoré nielen pomôžu im, ale rešpektujú aj ostatných.

Viac o programe sa dozviete na webstránke -  www.zippy.sk