• Druhý krok

je preventívny program, ktorý je určený pre žiakov 5. ročníka a je zameraný na rozvoj sociálno-emocionálnych kompetencií žiakov, prevenciu pred šikanovaním a proti násiliu v školách.

Ide o medzinárodný program, aplikovaný úspešne vo viacerých krajinách sveta s výbornými výsledkami. Na Slovensku je program akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

Program DRUHÝ KROK podporuje žiakov k tomu, aby hovorili o svojich pocitoch. Rovnako modeluje štandardy správania, ako si poradiť s hnevom, impulzívnosťou.

Má 3 časti, pričom prvá časť sa venuje nácviku empatie v 7 lekciách. Druhá časť učí žiakov v 6 lekciách ovládať impulzívnosť a vzdeláva v hľadaní stratégii na riešenie problémov. Posledná časť má 9 lekcií, kde sa zameriava na zvládacie stratégie hnevu.

Hybnou silou každej lekcie je príbeh, ktorý je ilustrovaný fotografiou, nasleduje rozprávanie a diskusia na danú tému, niekedy sa využíva technika hrania rolí.​​​​​​​

Viac o programe sa dozviete na webstránke – www.druhykrok.sk