• Semafor 8.ročník

• Vážení rodičia,

voľba SŠ je jedným z najdôležitejších krokov v živote mladého človeka. Určuje smer jeho ďalšieho vývinu, spokojnosť a uplatnenie v živote.

V snahe o znižovanie rizík vyplývajúcich z nesprávnej voľby školy ponúka CPPPaP našim žiakom možnosť absolvovania informačno-poradenského programu, zameraného práve na poskytnutie kompletného psychologického a pedagogického servisu, súvisiaceho s kariérovým poradenstvom, ktorý je naplánovaný v týchto krokoch:

1. skupinové psychologické vyšetrenie profesijnej orientácie pre žiakov 8.ročníka s následnou konzultáciou jeho výsledkov
          2. skupinové, podľa potreby tiež individuálne pedagogické poradenstvo o otázkach voľby povolania
          3. individuálnu psychologickú a pedagogickú intervencizu profesijne výrazne nerozhodného žiaka

Prvé dve fázy budú realizované priamo v škole s písomným súhlasom zákonného zástupcu žiaka. Individuálna intervencia bude realizovaná v CPPPaP Martin.

V prípade, že máte záujem, aby bolo vaše dieťa zaradené do tohto programu a má o jeho absolvovanie záujem, vyplňte prosím informovaný súhlas, ktorý vám vaše dieťa prinesie domov.

Vyšetrenie samozrejme nie je povinné, ak oň nemáte záujem, informovaný súhlas vypíšte a k svojmu podpisu pripíšte, že nesúhlasite s vyšetrením.

Psychologické vyšetrenie profesijnej orientácie Semafor je naplánované v období máj - jún 2024 (o presnom termíne budete včas informovaní) . Žiaci si na vyšetrenie prinesú pastelky červenej, zelenej a žltej alebo oranžovej farby.

Vaša kariérna poradkyňa     Ing. Gabriela Chvojková