• Vážení rodičia, milí žiaci,

ak ste sa rozhodli vstúpiť do duálneho vzdelávania s vybratou spoločnosťou, do 31.3.2023 musíte zaslať na adresu spoločností ŽIADOSŤ O DUÁLNE VZDELÁVANIE.

napr. vaše dieťa sa rozhodne študovať na SOŠ obchodu a služieb odbor Technik obuvníckej výroby v spolupráci s firmou Ecco. Vášmu dieťaťu dám do rúk prihlášku na duálne vzdelávanie firmy Ecco ( každá spoločnosť má vlastnú prihlášku ) a kópiu prihlášky na SŠ, aby mali vo firme prehlad o známkach. Prihlášku na duálne vzdelávanie vypíšete a pošlete do 31.3.2023 na adresu spoločnosti, ktorá je uvedená na prihláške.

SPOJENÁ ŠKOLA MARTIN
          Spojená škola v Martine vstupuje do duálneho vzdelávania s týmito firmami:
          Volkswagen Slovakia a.s., KraussMaffei Technologies, s. r. o., MAR SK, s.r.o., ŽOS Vrútky, a. s., TTS Martin, s. r. o., PMR, s.r.o., GGB Slovakia s.r.o., ECCO Slovakia a.s., PREFA invest a.s., Viena international s.r.o., ZWL Slovakia s.r.o., VURAL a.s., KIA Motors Slovakia s.r.o., STATON s.r.o., PROTEAM s.r.o. a ELASTORSA  Slovakia s.r.o..

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA OBCHODU A SLUŽIEB MARTIN - JAHODNÍKY
          Stredná odborná škola obchodu a služieb v Martine vstupuje do duálneho vzdelávania s týmito firmami:
          ECCO Slovakia a.s., Servis Gastro s.r.o., Neografia a.s., Pasáž Pizza&Caffe&Restaurant a Hotel Turiec

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA DOPRAVNÁ MARTIN - PRIEKOPA
          V Strednej odbornej škole dopravnej Martin - Priekopa ponúkajú v školskom roku 2019/2020 duálne vzdelávanie tieto organizácie:
          Železnice SR, Železničná spoločnosť Slovensko, ŽOS Vrútky, TSS Grade a Pošta SR
          Spoločnosť TSS GRADE ako zamestnávateľ v súčinnosti so Strednou odbornou školou dopravnou v Martine-Priekope, ponúka žiakom končiacich ročníkov na základných školách možnosť získavania profesnej odbornosti v Systéme duálneho vzdelávania. Ponúka štúdium v učebnom odbore 3770 H - Mechanik železničnej prevádzky , z ktorého vzídu noví rušňovodiči a traťoví strojníci, v dnešnej dobe vysoko žiadané profesie na pracovnom trhu. Tiež sa ako spoločnosť ktorá o.i. činností prevádzkuje železničnú mechanizáciu, borí s nedostatkom traťových strojníkov a rušňovodičov. Preto padlo rozhodnutie o výchove vlastných ľudí formou duálneho vzdelávania práve na ŠOŠD v Martine, kde je silný región so železničnou históriou a tradíciou. Viac info o spoločnosti a Duálnom vzdelávaní nájdete i na stránke www.tss.sk

Informácie a prihlášky do štúdia nájdete v časti duálne vzdelávanie na stránke www.sosd.sk

Benefity žiaka z účasti v duálnom vzdelávaní:
          •  Príprava na povolanie v reálnych podmienkach u zamestnávateľa.
          •  Získavanie pracovných návykov priamo počas štúdia.
          •  Odborné vzdelávanie s použitím najnovších technológií, zariadení a materiálov.
          •  Zlepšenie finančného statusu rodiny prostredníctvom motivačného štipendia, podnikové štipendia, odmeny za produktívnu prácu a iného hmotného zabezpečenia zo strany zamestnávateľa.
          •  Možnosť rozšíriť učebnú zmluvu o zmluvu o budúcej pracovnej zmluve alebo o pracovnú zmluvu uzatvorenú so zamestnávateľom.
          •  Začlenenie žiaka do pracovného kolektívu budúceho zamestnávateľa.
          •  Skrátenie adaptačnej fázy pri nástupe do pracovného pomeru a rýchlejšie dosiahnutie pracovného výkonu s lepším mzdovým ohodnotením. Vyššia konkurenčná výhoda pre uplatnenie sa na trhu práce.

Vaša kariérna poradkyňa     Ing. Gabriela Chvojková