V správach RTVS o športe reportáž z akadémie, ktorá prebehla dnes (29.11.) v priestoroch našej školy.
Projekt SSTZ Stolný tenis do škôl 2018 je novým projektom Slovenského stolnotenisové zväzu.
Cieľom Projektu je zvýšenie popularizácie stolného tenisu medzi najmenšími, zvýšenie registrovanej
ako aj neregistrovanej mládežníckej základne. Postupne vytvoriť dlhodobý projekt rozvoja školského
športu so zameraním na najmladšie ročníky a vytvoriť podmienky pre možnosť zapojiť deti do
dlhodobých športových aktivít, predovšetkým.
Sme hrdí, že sme mohli privítať pani Evu Ódorovú, ktorá napriek svojim výrazným úspechom sa správala veľmi priateľsky a skromne.
"Robí jediný šport, kde sa vždy rozhodne za zeleným stolom. Komárňanka Eva Ódorová sa zúčastnila dvoch olympiád. Vyjsť si v papučiach s kakaom na balkón a pozrieť si tréning Novaka Djokoviča, obedovať s Rafaelom Nadalom. Slovenská stolnotenisová reprezentantka Eva Ódorová si svoje druhé olympijské hry užila. „Bolo to pekné!“ hovorí Eva Ódorová, keď si spomenie na brazílske Rio de Janeiro /2016/.
„Je to veľmi náročný šport najmä po mentálnej stránke. Musíte sa sústrediť na každý úder. Nenabeháme sa, ale je potrebná oveľa vyššia koncentrácia,“ myslí si naša reprezentantka Eva Ódorová. V stolnom tenise sú stovky poťahov a úderov, ktoré môže súper zahrať a na každý jeden z nich treba správne reagovať, prispôsobiť sa taktike a využiť ju vo svoj prospech. Tomu sa začala venovať v Komárne, keď mala len šesť rokov. Najskôr v klube Pokrok Komárno, neskôr sa prebila do bratislavského centra vrcholového športu a hosťovala v Plastike Nitra, s ktorou vyhrala majstrovstvá Slovenska celkom trikrát. Eva Ódorová je už stálicou najvyššej ženskej francúzskej súťaže. Postupne jej zavesili na krk až sedem medailí z európskych šampionátov, dvakrát vyhrala francúzsku ligu, je dvojnásobnou víťazkou poľskej ligy a na európskych hrách v Baku obsadila výborné štvrté miesto. Práve posledný úspech ju posunul na brazílsku olympiádu. „Príprava pred samotnou olympiádou trvala asi dva mesiace a bola veľmi intenzívna. Hoci skončila už v prvom kole, už účasť na najväčšom športovom podujatí sveta je úžasný zážitok. Napokon, nebola to pre Evu Ódorovú prvá olympiáda a tak mohla porovnávať s tou v Pekingu.
Stolný tenis vznikol v Anglicku ako zábavka lepšie situovaných, ktorí sa po obede odmietali „pachtiť“ na tenisových dvorcoch. Upravili si korok z práve otvoreného šampanského a cigarovými škatuľkami si ho prehadzovali z jednej strany stola na druhú ponad stojaté knihy. Trvalo asi sto rokov, kým sa táto hra prebojovala na olympijskú scénu, pričom debut zažila v roku 1988 v Soule. I keď v trochu pozmenenej forme, „ping-pong“ nepatrí medzi fyzicky náročné športy. Musíte však doň vložiť obrovskú dávku sústredenia. "
podľa: http://ahojkomarno.sk/za-zelenym-stolom/
Ďakujeme pánovi Miroslavovi Mendelovi a pani Radke Rešetárovej za prípravu krásneho dopoludnia.