• Alžbeta II.

•         Píše sa rok 1948 a nová kráľovná Británie, Alžbeta II., prvý krát sadá na trón. Potlesky a vrúce želania znejú celou Veľkou Britániou. Po pravom boku má manžela, princa Filipa. Fanfáry oznamujú príchod kráľovskej rodiny. Aký krásny deň! Alžbeta II. za 70 rokov prežitých na tróne zažila rôzne pozdvihnutia, ale aj pády. Či už hovoríme o cestách svetom, alebo účasť v 2. svetovej vojne ako pomocná sila- sanitárka. Taktiež obľubovala kone a nikdy nezmeškala príležitosť si na nich zajazdiť. Málo ľudí tiež vie že vyšľachtila známu psiu rasu, Corgi. A aj keď tu už nie je, nechala tu po sebe veľa dobrého. Kráľovná Alžbeta je mojím veľkým vzorom a taktiež vzorom mnohých žien po celom svete. Ako raz povedala: „Vždy bolo jednoduché nenávidieť a ničiť. Budovať a zachovávať je oveľa zložitejšie.

“It was year 1948 and new queen of Britain, Elizabeth II., first time sat on the throne. Applause and warm wishes are heard at all United Kingdom. On the right side is her husband, prince Philip. Fanfares were announced the arrival of kingdom family. What a beatiful day! Elizabeth II. experienced different lifting during 70 years on the throne, but some falls too. If we talk about travels around the world, or participation in II. World War, like helping force- nurse. She liked horses and never missed chace to rode on them. A few people know, that she breded a well-known dog breed, Corgi. And even if she is no longer here, she left so much good in here. Queen Elizabeth is my big idol and a great idol for many women around the world. Like she once said: „It has allways been easy to hate and destroy. To build and to cherish is much more difficult.“

9.B Nika Musilová

• Výsledková listina OČaP – 16.09. 2022

• Mestský park Turčianske Teplice Futbalové ihrisko Dolná Štubňa

Dňa 16.9.2022 sa uskutočnilo Účelové cvičenie žiakov druhého stupňa.

Žiaci si svoje zručnosti a vedomosti otestovali na viacerých stanovištiach.

CELKOVÉ PORADIE: max. počet 139 b.

7.A – 120 b.

8.D – 119 b.

9.D – 102 b.

Poradie v 5. roč. – 5.A – 76 b.

5.B – 72 b.

5.D – 62 b.

5.C – 53 b.

Poradie v 6. roč. – 6.A – 78 b.

6.B – 77 b.

6.C – 75 b.

Poradie v 7.. roč. – 7.A – 120 b.

7.B – 96 b.

7.C – 64 b.

Poradie v 8. roč. – 8.D –119 b.

8.C – 96 b.

8.B – 78 b.

8.A – 75 b.

Poradie v 9. roč. – 9.D – 102 b.

9.C – 98 b.

9.B – 96 b.

9.A – 94 b.

Všetkým zúčastneným prajeme veľa úspechov do budúcnosti a víťazom gratulujeme.

Mgr. Rastislav Surma

vedúci kurzu OŽaC

• 22.9.2022 ŠTVRTOK

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 22.9.2022 -  ŠTVRTOK o 16:00 hod.

sa uskutoční celoškolské rodičovské združenie.

RZ bude mať dve časti

1. Plenárne - spoločné, v priestoroch šk. jedálne,

2. Triedne - stretnutie v triedach.

Program:

1. Všeobecné informácie

2. Doplnenie členov do rady rodičov

3. Schválenie poplatku na RZ

4. Stretnutia s triednymi učiteľmi

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• PONUKA záujmových útvarov na šk. rok 2022/2023

• Dobrý deň,

v súčasnej dobe Vám triedni učitelia rozdali Vzdelávacie poukazy, ktoré slúžia na prihlasovanie sa na krúžky, ktoré sa vedú v našej škole.

Každý žiak si môže vybrať 1 krúžok - bezplatne.

Tieto NEZAPISUJETE do vzdelávacieho poukazu!

PRIHLASOVANIE bude prebiehať cez web stránku našej školy.

Prišlo Vám o tom oznámenie, na ktoré stačí kliknúť a VYBRAŤ si krúžok, o ktorý máte záujem.

Prihlásiť sa je možné do 13. 9. 2022 do 20:00 h.

Činnosť záujmových  útvarov  začne od 1. októbra 2022.

Ak žiak odovzdá poukaz CVČ, môže bezplatne navštevovať iba krúžok v CVČ.

Ak žiak odovzdá poukaz ZŠ, môže bezplatne navštevovať krúžok iba v ZŠ.

Žiak, ktorý navštevuje ŠKD, môže poukaz darovať aj na ŠKD.

NA KRÚŽOK SA MOŽE PRIHLÁSIŤ LEN TEN ŽIAK, KTORÝ ŠKOLE ODOVZDÁ VZDELÁVACÍ POUKAZ PODPÍSANÝ RODIČOM. V opačnom prípade sa za krúžok platí.